csukló törés után

Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szakértő: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője

Moderátorok: FSZILVIA, Szakértők

Fórum szabályok
Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szekcióvezető: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője
Lezárt
haztartas54

csukló törés után

Hozzászólás Szerző: haztartas54 » 2015.12.28. 22:32

Üdvözletem!

Ez év október végén elestem, eltörött a jobb csuklóm. A radius darabos, izületbe hatoló törését állapították meg. Nov. 3-án megműtöttek. Lemezes, csavaros, u.n. szögstabil rögzítés történt. A műtét után két héttel lekerült a gipsz. Megfelelő hegkezelés és gyógytorna következett. Heti 2 gyógytorna a helyi rendelőben és otthon is végzem naponta többször. A műtét óta melegebb a jobb kezem, mint a bal. Csak minimális mértékben, már nem duzzadt.( Régebben volt a lábfejemen Sudeck, tudom ,hogy milyen. Az nagyon durva volt, össze tudom hasonlítani.) Észrevettem, hogy a gipszlevétel után a kézháton erősebb szőrnövekedés volt látható. A bőr az I. és II. ujjnál a kézháton fényesebb. A hüvelykujjnál a tenyéri oldalon a tenyérpárna kezd laposodni, sorvadni.Az I-II ujj között is sorvadt az izom.
A műtét óta sokszor panaszkodtam az orvosnak, aki műtött, hogy alig érzem a hüvelyk és mutatóujjamat. A tapintás is nagyon rossz. Az orvos nemigen szól hozzá a dologhoz. Türelemre int és azt mondta legutóbb, hogy igyekszik minél előbb eltávolítani a lemezt a csuklómból. A gyógytornán már nem merem felhozni ezt, mert türelmetlennek tartanak. Ne aggódjak! A hüvelykujjfeszítő ínszalagja annyira feszes, hogy a sokszor úgy érzem bármikor elpattanhat, főleg a torna közben. Az ín a kéztőcsontok és csukló találkozásánál egy ponton fájni is szokott, mikor a csuklómat a kisujj felé fordítom. Január közepén lesz egy kontroll rtg. Nagyon idegesít, hogy csak nagyon tompán érzek a két ujjammal. A jobb kezemről van szó, gondolom ez érthető. Gyógyszert, ingeráram kezelést nem kaptam. Próbálok szedni E vitamint , C vitamint, Milgammát, kurkumát, Calcitirót és orbáncfűteát iszom. Mivel tud biztatni? Mikor várható javulás? Előre is köszönöm a választ! Üdvözlettel! haztartas54

FSZILVIA

Re: csukló törés után

Hozzászólás Szerző: FSZILVIA » 2016.01.05. 10:10

Az egyik ideg (nervus medianus) tartós nyomása okozhat érzészavart, érzéskiesést a hüvelykujjban, mutatóujjban és középsőujjban. Objektív és szubjektív érzésvizsgálatokkal lehet megállapítani a panaszai eredetét. Az előző vizsgálat a ninhidrin és a bőrellenállás teszt, az utóbbi a Pick up felszedési próba, tű-ecset próba és a két pont diszkrimináció vizsgálata. Pozitív eredmény esetén orvosi konzultáció alapján felszabadító műtét lehet szükséges. Erős izomsorvadás esetén szelektív ingeráram kezelés kell a gyógytornán kívül.
Váliné Fekete Szilvia
www.gyogytornapraxis.hu

Lezárt

Az oldalt a GYÓGYTORNAPRAXIS.hu mozgásterápiás magánrendelő csapata gondozza. Amennyiben informatívnak találja praxisunk által fenntartott tanácsadó fórumunkat, hasznosnak válaszainkat, instrukcióinkat, gyakorlatainkat, kérjük nyilvánítsa ki tetszését facebook oldalunk javára! Köszönjük!