kulcscsonttörés utáni zsibbadás (ideg)

Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szakértő: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője

Moderátorok: FSZILVIA, Szakértők

Fórum szabályok
Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szekcióvezető: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője
Lezárt
vicuska1030

kulcscsonttörés utáni zsibbadás (ideg)

Hozzászólás Szerző: vicuska1030 » 2016.01.21. 09:35

2015. november 17-én eltörött a kulcscsontom.December 18-án levették a rögzítőkötést és azóta egyfolytában zsibbad a vállamtól lefelé egészen a tenyérig, a tenyerem és az ujjaim is. Ha kimegyek a hidegre, akkor teljesen lezsibbad a kezem. Mondta az orvosom, hogy nem olyan jól forrt össze és lett egy kis púp ott. Hatalmas szúrásokat érzek, a könyöknél belenyilal valami nagyon nagy fájdalom. A fájdalomcsillapítót egyfolytában szedem és valami krémet kaptam, izomlazítót, azzal kenegetem. Nem használ! Az orvos mondta, hogy lehet elkell mennem az idegosztályra, mert valami ideg nyomja. Kérném szives válaszát mire számithatok, mert a fájdalmam nem enyhül egyáltalán. Köszönöm válaszát. Éva

FSZILVIA

Re: kulcscsonttörés utáni zsibbadás (ideg)

Hozzászólás Szerző: FSZILVIA » 2016.01.25. 09:21

Kedves Éva!
A víz alatti gyógytorna, aktív és passzív száraz mozgásterápia és fizikóterápiás kezelések, étrendben a magas kálciumtartalmú és alacsony foszfáttartalmú ételek, italok segítik a callusképződést, ezáltal a gyógyulást.
Kezdetben sok mozgás fájdalmas (pl. 90 fok fölé karemelés, törzs előtt ellenoldalra átnyúlás). Egy ideig kerülje a kézre támaszkodást, feszítést, emelést.
Amennyiben tartós nyomás alatt áll az ideg és gyógytorna hatására sem gyógyul, akkor nincs mire várni, műteni kell.
Váliné Fekete Szilvia
www.gyogytornapraxis.hu

Lezárt

Az oldalt a GYÓGYTORNAPRAXIS.hu mozgásterápiás magánrendelő csapata gondozza. Amennyiben informatívnak találja praxisunk által fenntartott tanácsadó fórumunkat, hasznosnak válaszainkat, instrukcióinkat, gyakorlatainkat, kérjük nyilvánítsa ki tetszését facebook oldalunk javára! Köszönjük!