bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szakértő: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője

Moderátorok: FSZILVIA, Szakértők

Fórum szabályok
Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szekcióvezető: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője
Lezárt
Csipkebokor

bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Hozzászólás Szerző: Csipkebokor » 2016.12.03. 19:25

Eltört a külső bokám. 17 nap fekvőgipsz, 3 hét könnyített járógipsz után a csont teljesen összeforrt.
De! U.olyan dagadt a lábfejem és a bokám, mint a járógipsz feltekerésekor.
Míg gipsz volt rajta: sokat járkáltam és magasra polcoltam (felváltva), nem fájt. Sokat terheltem, hogy csontosodjon, közben a lágyrészek sérülésével nem foglalkoztam, azok is terhelődtek, nem tudtak gyógyulni.
3 napja nincs gipsz rajta, állandóan fáj, a talpamon középen véraláfutásos, dagadt, meleg.
Az orvos abszolut semmit sem mondott (3m-ről a tépőzáras rögzítésekkel teli lábamra pillantott, semmit sem láthatott).
Szeretném tudni, hogy jó-e, ha tornáztatom a bokám és a lábfejem, vagy előbb a dagadás, gyulladás múljon el? (fekete nadálytő, borogatás, polcolás, pihentetés).
A vádlim erősen fáj, az valszeg a hosszú inaktivitástól és hogy a polcolásoknál nyomódott. Ezt gondolom kell már most mozgatni, nyújtani.
Fraxiparine-t adok be magamnak. Meddig? Csak míg gipszben volt, vagy amíg dagadt?

FSZILVIA

Re: bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Hozzászólás Szerző: FSZILVIA » 2016.12.04. 17:45

Gipszlevétel után kizárólag gyógytornász irányításával tornázzon, csak a gyógytornász által betanított és az aktuális állapotában engedélyezett gyakorlatokat végezze (a komplikációmentes gyógyulás érdekében)!
Orvos által felírt gyógyszert, injekciót az orvosi utasítás szerint adagolja!
Váliné Fekete Szilvia
www.gyogytornapraxis.hu

Lezárt

Az oldalt a GYÓGYTORNAPRAXIS.hu mozgásterápiás magánrendelő csapata gondozza. Amennyiben informatívnak találja praxisunk által fenntartott tanácsadó fórumunkat, hasznosnak válaszainkat, instrukcióinkat, gyakorlatainkat, kérjük nyilvánítsa ki tetszését facebook oldalunk javára! Köszönjük!