bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szakértő: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője

Moderátorok: FSZILVIA, Szakértők

Fórum szabályok
Lezárt, kérdést jelenleg nem fogad.

Szekcióvezető: Fekete Szilvia gyógytornász-fizioterapeuta, egészségügyi szaktanár, a Gyógytornapraxis.hu mozgásterápiás magánrendelő szakmai vezetője
Lezárt
Csipkebokor

bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Hozzászólás Szerző: Csipkebokor »

Eltört a külső bokám. 17 nap fekvőgipsz, 3 hét könnyített járógipsz után a csont teljesen összeforrt.
De! U.olyan dagadt a lábfejem és a bokám, mint a járógipsz feltekerésekor.
Míg gipsz volt rajta: sokat járkáltam és magasra polcoltam (felváltva), nem fájt. Sokat terheltem, hogy csontosodjon, közben a lágyrészek sérülésével nem foglalkoztam, azok is terhelődtek, nem tudtak gyógyulni.
3 napja nincs gipsz rajta, állandóan fáj, a talpamon középen véraláfutásos, dagadt, meleg.
Az orvos abszolut semmit sem mondott (3m-ről a tépőzáras rögzítésekkel teli lábamra pillantott, semmit sem láthatott).
Szeretném tudni, hogy jó-e, ha tornáztatom a bokám és a lábfejem, vagy előbb a dagadás, gyulladás múljon el? (fekete nadálytő, borogatás, polcolás, pihentetés).
A vádlim erősen fáj, az valszeg a hosszú inaktivitástól és hogy a polcolásoknál nyomódott. Ezt gondolom kell már most mozgatni, nyújtani.
Fraxiparine-t adok be magamnak. Meddig? Csak míg gipszben volt, vagy amíg dagadt?

FSZILVIA

Re: bokatörés után meddig lehet állandóan dagadt?

Hozzászólás Szerző: FSZILVIA »

Gipszlevétel után kizárólag gyógytornász irányításával tornázzon, csak a gyógytornász által betanított és az aktuális állapotában engedélyezett gyakorlatokat végezze (a komplikációmentes gyógyulás érdekében)!
Orvos által felírt gyógyszert, injekciót az orvosi utasítás szerint adagolja!
Váliné Fekete Szilvia
www.gyogytornapraxis.hu

Lezárt